Hogyan érezzük jól magunkat ezekben a zűrzavaros időkben (és 2 kérdés amit mindenkinek fel kellene tennie).

A koronavírus járvány példa nélküli káoszt teremtett globálisan.
Az utazásokat világszerte felfüggesztették. Az iskolák és éttermek bezártak. A részvények árfolyama zuhan. A Föld lakosságának több, mint a fele van karanténban, ezrek betegszenek meg és emberek halnak meg.
Még a múlt századi két nagy háború sem volt képes a világot ilyen mértékű bezárásra kényszeríteni, mint amennyire ennek a vírusnak sikerült mindössze egy hónap alatt.
Most mégis a lehetőségekről szeretnék beszélni neked. Igen, tudom, hogy ez teljesen ellenkezik a „küzdj vagy menekülj” reakcióddal, amely most elsődleges számodra.
Csak adj nekem pár percet. Ami megváltoztathatja azt, ahogyan a következő néhány hónap, akár év alakul számodra. Mindannyiunk számára.
Mindannyiunkban megvan az a természetes hajlam, hogy túlélő üzemmódba kapcsoljunk, amint a dolgok igazán nehézzé válnak. A túlélésre való törekvés ugyanakkor a félelmen alapul, és minden, ami félelmen alapszik még több félelmet generál. Ebben az esetben a vírus pánikot keltett szerte a világon, ami zűrzavart teremtett az átláthatóság, rend helyett, amire szükség lenne.
Bármilyen őrültségnek is hangzik ez, mi van akkor, ha valami teljesen más is lehetséges? Mi van akkor, ha ez a világ újraindítását jelenti, amit sokan már régóta kértünk.
Mi lenne lehetséges, ha azt választjuk, hogy túlmegyünk azon, hogy megpróbálunk túlélni és valójában megtaláljuk a módot arra, hogy érezzük magunkat és teremtsük az életünket?
Íme 4 tanácsom, hogy hogyan érezd jól magad és teremtsd az életed még a zűrzavaros időkben is:
- Ne add át magad a pániknak.
Ha bekapcsolod a híreket vagy beszélsz egy barátoddal, teljesen nyilvánvaló, hogy mekkora pánik van körülöttünk. Úgy tűnik, hogy minden más dolog, ami a járványtól független, mintha teljesen eltűnt volna.
Mi lenne, ha azt mondanám, hogy 98 %-a a gondolatoknak, érzéseknek, érzelmeknek, amiket most megtapasztalsz valójában nem hozzád tartozik? Mi mindannyian kapcsolatban vagyunk egymással. Mindannyian éberek vagyunk egymásra, érzékeljük a többi embert. Olyanok vagyunk, mint egy adótorony a felhőkarcoló tetején, amely több mérföldes körzetben vesz minden egyes jelet.
Szóval legközelebb, amikor a pánik kezdődő jeleit érzed magadon, csak állj meg és tedd fel a kérdést, „Ez hozzám tartozik?”
Ha a dolgok könnyebbé válnak a világodban, amikor a kérdést felteszed, akkor az a pánik nem a tiéd. Egyszerűen csak érzékeled a többi embert körülötted. Amikor pedig tudod, hogy ez a riadalom nem hozzád tartozik, akkor nem kell, hogy kiszolgáltatott legyél neki. Van választásod.
- Válaszd meg a szemléletmódodat
Amit elhatározol, az válik valóra. Másféleképpen ezt úgy mondhatjuk, hogy ami a szemléletmódod, a nézőpontod, az teremti a valóságod.
Itt a kulcs: nem a valóságod teremti a nézőpontodat.
Ha azon veszed észre magad, hogy túlagyalsz mindent és már a legrosszabbra gondolsz, akkor emlékezz erre!
Emlékezz rá, hogy a nézőpontod teremti a valóságodat és te választod meg a szemléletmódodat mindennel kapcsolatban.
Válassz valami mást.
Változtasd meg a gondolkodásod. Nézz rá a dolgokra egy másik szemszögből. Változtasd meg a megtapasztalásod perspektíváját.
Kérdezd: „Mi a helyes ebben, amit nem veszek észre?”
Egy másik egyszerű módja, hogy megváltoztasd a nézőpontodat,ha ezt mondod: „Érdekes nézőpont; van egy ilyen nézőpontom.” Ezt mondd el egy pár alkalommal.
Ami történni fog, hogy a szemléletmódod, a kikövetkeztetésed arról, hogy mi történik éppen, amihez ragaszkodtál eddig, egyszerűen átalakul érdekessé, a valódi és igaz helyett. Akkor pedig, amikor már csak érdekes és nem az egyetlen valódi és igaz számodra, már képes leszel elengedni.
- Ha ez nem probléma lenne, akkor mik lennének itt a lehetőségek?
Amikor arra fókuszálunk, hogy mi a rossz a világban, akkor vakká tesszük magunkat arra, hogy észrevegyük a lehetőségeket és a megoldásokat. Amikor az a nézőpontunk, hogy a világ tele van problémákkal, akkor minden, amit észreveszünk, ezt a szemléletünket támasztja alá.
A kérdés az a kulcs, amivel megváltoztatjuk ezt.
Amikor a fejedben folyamatosan futnak ugyanazok a mondatok, belső monológok újra és újra, akkor benne ragadsz az aggódásban. Amikor felteszel egy kérdést, akkor az megtöri ezt az ördögi kört.
Ez a két kérdés jól működik ezekben a zűrzavaros időkben:
- Ha ez nem egy probléma lenne, akkor mik lehetnének itt a lehetőségek?
- Mi az ami valójában itt lehetséges, amit eddig sohasem vettem figyelembe?
Még egy dolog – amikor felteszed a kérdést, ne keresd a választ. Ez nem arról szól, hogy megtaláld a megoldást. Ez arról szól, hogy megszakítsd az elméd üres fecsegését, ami megállít, hogy meglásd a lehetőségeket.
- Nevess!
Ha megfordult a fejedben, miként lehetséges, hogy valaki nevessen, amikor a világ látszólag épp a pokol felé halad egy szemétkosárban, akkor azt mondanám, „Hogyne nevetnél?”
A nevetés gyógyítja a bolygónkat. A nevetés az, ami megszakítja a sémát, a megszokottságot. A nevetés egy másik szemléletmódot ad számodra. A nevetés az egyik legnagyobb ajándék, amit magadnak, másoknak és a világnak adhatsz.
Engedd meg magadnak, hogy nevess azokon az embereken, akik hatalmas mennyiségű WC papírt vesznek, hogy felkészüljenek a karanténra. Ha pedig egy vagy közülük, akkor nevess még inkább.
Add meg magadnak azt az ajándékot, hogy nem teszel semmit sem jelentőségtelibbé, mint amilyen az valójában. A világ változik; azt igényli, hogy képes legyél változtatni, megmozdulni és akár hirtelen, rugalmasan teljesen más irányba haladni. Engedd el a drámát az életedből. Fogadd be a káoszt.
Ahhoz, hogy boldogulj a zűrzavaros időkben, tudnod kell, hogy mi az, amit tudsz. Ne vedd át a többi ember szemléletmódját a félelemről, mint valóságot.
Tegyél fel kérdéseket és bízz benne, hogy tudni fogod, mit tegyél és mit válassz.
Azért mert tudod.
Most sokkal inkább,mint eddig bármikor azt kéri tőled a világ, hogy mutasd meg annyira egyedinek és különlegesnek magadat, mint amilyen valójában vagy.
A jövő azt kéri tőled, hogy érezd jól magad és közben teremtsd az életed. Ne csak túlélj.
Eredeti cikk. Dr Dain Heer
https://www.elephantjournal.com/2020/03/thriving-in-tumultuous-times/?fbclid=IwAR30igcCg3hn1slSa4XePrZR4sMFZ9GNoKgpc4umvvqsNLgw3mrNs0OwsWY